Kontakt

WORLD HOUSE s.r.o.
Fakturační adresa:
Květnového vítězství 886/19
149 00 Praha - Chodov

Korespondenční adresa:
Horní náměstí 274
396 01 - Humpolec

mobil: 777 135 777

IČO: 271 29 799
DIČ: CZ271 29 799
zapsáno u OR Městského
soudu Praha
odd. C, vl. 98502

kancelar2

Bydlení nad oborou

nadoborou1 nadoborou2

Projekt "Bydlení nad oborou" je situován do pěkného prostředí Hájku u Uhříněvsi, kam je velmi dobré spojení jak ze stanice metra Háje, tak ze stanice metra Depo Hostivař. Autem pak je dlouhodobě vyzkoušen časový limit 10-20 minut (dle síly provozu) z Hájku na stanici metra Pankrác. Příroda v okolí je jako na jednom z mála míst v Praze zachována. V téměř netknutém stavu, Hájek sám má nádech vesnice, ovšem s velmi nádherným okolím a velikou historickou hodnotou. Kromě krásného rokokového kostelíka je v těsné blízkosti Hájku kolodějská obora, na niž je z místa našeho nového projektu krásný výhled (odtud název "Bydlení nad oborou"). Z dalších zajímavostí bych připomněl velký val, v němž je dle pověsti pohřbeno vojsko švédských vojáků, nebo krásná přehrada, která dělá Hájek velmi romantickou lokalitou.

nadoborou3

nadoborou4

Nyní však k našemu projektu. Domy jsou situovány na kraji Hájku a budou postaveny podél nově vybudované komunikace, kolmo na silnici Pod Jankovem vedoucí z Uhříněvsi do Hájku. Pro lepší orientaci si můžete prohlédnout následující situaci, ve které jsou jednotlivé domy očíslovány. Cílem "Bydlení nad oborou" bylo nalezení kompromisu mezi bytem, v němž po čase získá člověk pocit stereotypu, a rodinného domu s velikou zahradou a spoustou starostí. Náš projekt je určen především pro rodiny, kde velikost zahrady pro dětské pískoviště, bazén a houpačku je plně dostačující, bez nároku na náročnou údržbu. Zimu tak rodina prožije v teple a pohodlí prosluněného mezonetu, léto pak nádherně sehrává zahradu s domem v jeden příjemný celek.

nadoborou5

nadoborou6

Konstrukčně je dům řešen jako jednopatrový bez podkroví s výrazně zvýšenými nároky na tepelnou úsporu. První nadzemní podlaží je uvažováno jako ryze společenský prostor, druhé podlaží má však čistě privátní funkci. V prvním podlaží se nachází vstupní chodby, z níž je centrálně přístupná garáž, úložný prostor pod schody, koupelna, WC a obývací hala. Z té je pak možnost vstupu na plně krytou terasu a po otevřeném schodišti, plnícím zároveň dekorativní funkci, je umožněno spojení s druhým podlažím To je vybaveno třemi pokoji a koupelnou s WC. Celková výměra včetně terasy je cca 150 m2.Účely místností v projektu pak nejsou striktně zadány, neboť se počítá s možnou účastí klienta, kde klientské změny rádi flexibilně a cenově rozumně provedeme.

nadoborou7

Cenově jsme se pak snažili pokořit cenovou hranici bytu, a to při standardech, které nabízí "Bydlení nad oborou", věříme, že se povedlo. Podrobnější standardy, možné klientské změny v interiérech, pomoc architekta, jednání o nadstandardech (krby...) nebo naopak snížení standardu Vám rádi poskytneme v naší kanceláři.

nadoborou8